Aktualności

Wpadł w zorganizowaną przez policjantów zasadzkę

Data publikacji 19.02.2018

Kryminalni z Mokotowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających i psychotropowych. Policjanci w mieszkaniu Pawła W. znaleźli nie tylko narkotyki ale również wagę służącą do ich porcjowania oraz gotówkę mogącą pochodzić z przestępstwa. Ponad to okazało się że 30-latek jest poszukiwany przez sąd rejonowy w Olsztynie. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z mokotowskiego wydziału kryminalnego podejrzewali, że Paweł W. może być w posiadaniu środków odurzających. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili jakim samochodem porusza się mężczyzna i gdzie mieszka.

Aby zatrzymać 30-latka dokładnie zaplanowali i zorganizowali zasadzkę. Kiedy przed blok podjechał znany im samochód, a za jego kierownicą policjanci rozpoznali Pawła W. przystąpili do interwencji. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony tą sytuacją i nie stawiał oporu podczas zatrzymania.

W mieszkaniu należącym do 30-latka policjanci znaleźli wagę elektroniczną służąca do porcjowania narkotyków, słoik z ponad 18 gramami marihuany, przerobiony aluminiowy pojemnik na narkotyki i foliowy woreczek z zapięciem strunowym, a w nim blisko 8 gramów kokainy. Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli znalezione w mieszkaniu ponad 5000 złotych mogące pochodzić z przestępstwa.

Podczas sprawdzania w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że Paweł W. jest poszukiwany przez sąd rejonowy w Olsztynie celem zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego.

Za posiadanie narkotyków zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 30-latkowi grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

rsz.