Kolejny fałszywy policjant zatrzymany - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Kolejny fałszywy policjant zatrzymany

Data publikacji 16.02.2018

Policjanci z Ursynowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Pokrzywdzona przez kilka dni w różnych miejscach przekazała 22-latkowi pieniądze oraz biżuterię o łącznej wartości 100 000 złotych. Kobieta była przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji. Za to przestępstwo Sebastianowi S. grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek śledczych podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Zatrzymanie Sebastiana S. to efekt determinacji i żmudnej pracy operacyjnej policjantów z ursynowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Do oszustwa doszło między 9, a 12 lutego tego roku. Mężczyzna podający się za policjanta i prokuratora zadzwonił do pokrzywdzonej i nakłonił ja do przekazania biżuterii oraz pieniędzy w polskiej i obcej walucie we wskazanych wcześniej miejscach. Kobieta była przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji. Na skutek tego przestępstwa pokrzywdzona straciła mienie o wartości 100 000 złotych.

Policjanci ustalili wszystkie niezbędne szczegóły, które w konkretnym czasie i miejscu pozwoliły im na zorganizowanie zasadzki. Wpadł w nią 22-latek, który skuszony powodzeniem swojego wcześniejszego działania kolejny już raz zadzwonił do pokrzywdzonej i tym razem próbował „wyciągnąć” od niej jeszcze 25 000 złotych poprzez przelew na wskazany numer konta.

Sebastian S. usłyszał już zarzut oszustwa i usiłowania oszustwa. Za ten czyn zgodnie z kodeksem karnym 22-latkowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek śledczych podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Policjanci pracujący nad tą sprawą nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

rsz.