Aktualności

Został zatrzymany kolejny już raz za to samo przestępstwo

Data publikacji 12.02.2018

Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali ponownie tego samego mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Tym razem Patryk M. doprowadził pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem na kwotę blisko 5000 złotych. Za to przestępstwo 27-latkowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Sposób działania sprawcy nadal był ten sam. Mężczyzna na jednym z portali aukcyjnych wyszukiwał osoby, które oferowały sprzedaż drogich markowych telefonów. 27-latek dzwonił następnie do sprzedającego i proponował mu kupno takiego aparatu poprzez kuriera i płatność w opcji „za pobraniem”.

Kiedy osoba godziła się na taką formę sprzedaży Patryk M. podając się za pracownika firmy kurierskiej umawiał się telefonicznie na odbiór towaru, przyjeżdżał pod wskazany adres, wystawiał stosowne dokumentu, pakował aparat w firmową torbę po czym zabierał telefon i „znikał”.

W ten sposób 27-latek już w styczniu tego roku oszukał dwóch internautów na kwotę ponad 6000 złotych.

Tym razem Patryk M. w identyczny sposób oszukał kolejną osobę na 4900 złotych.

Funkcjonariusze z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą kolejny już raz zorganizowali zasadzkę, w którą wpadł na gorącym uczynku przestępstwa fałszywy kurier.

Patryk M. usłyszał zarzut oszustwa. Również i w tym przypadku „fanty” wstawiane były do lombardu. Policjanci prowadzący tę sprawę wiedzą już, że 27-latek podobnych przestępstw dopuścił się także na terenie innych dzielnic Warszawy.

rsz.