Aktualności

Miał ponad 5 promili alkoholu w organizmie i próbował przekupić policjantów

Data publikacji 07.02.2018

Policjanci z mokotowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znieważenie funkcjonariuszy oraz wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. O pomoc policjantów poprosiła kobieta, która nie mogła sobie poradzić z pijanym mężem. Za popełnione przestępstwa 37-letniemu Mirosławowi K. może teraz grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Problemy Mirosława K. zaczęły się kiedy wrócił pijany do domu. Mężczyzna był agresywny w stosunku do żony, wszczął awanturę więc kobieta poprosiła o pomoc mokotowskich policjantów.

Kiedy funkcjonariusze pojawili się pod wskazanym adresem próbowali uspokoić mężczyznę ten jednak nie zamierzał podporządkować się wydawanym poleceniom. Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo zgłaszającej jak i samego Mirosława K. podjęli więc decyzję o prewencyjnym umieszczeniu go w stołecznym ośrodku dla osób nietrzeźwych.

Na wiadomość o tym 37-latek zaczął ubliżać policjantom używając przy tym słów uważanych powszechnie za wulgarne. Jak by tego było mało chwilę później zaproponował funkcjonariuszom 60 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Badanie stanu treźwości wykazało u mężczyzny ponad 5 promili alkoholu we krwi.

W związku z popełnionymi przestępstwami mężczyzna został zatrzymany, a proponowane przez niego pieniądze zabezpieczone jako dowód w sprawie. Za to co zrobił zgodnie z kodeksem karnym 37-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

rsz.