Zatrzymani za kradzieże, włamania i paserstwo - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Zatrzymani za kradzieże, włamania i paserstwo

Data publikacji 07.02.2018

Mokotowscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzieże elektronarzędzi z kontenerów na budowach oraz paserstwo takich przedmiotów. Policjanci odzyskali już część zrabowanego mienia. Za te przestępstwa 38-letniej Anecie K. i 32-letniemu Karolowi K. grozi teraz odpowiednio do 5 i do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z mokotowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego oraz wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali dwie osoby mające związek z powtarzającymi się od pewnego czasu włamaniami i kradzieżami z kontenerów na terenie różnych placów budowy.

Do tej samej sprawy mokotowscy policjanci zatrzymali już wcześniej kilka osób odzyskując także skradzione przedmioty. Tym razem zatrzymali Anetę K. w mieszkaniu, której znaleźli elektronarzędzia skradzione z jednego z kontenerów i Karola K., który przyznał się do pięciu takich czynów.

W toku prowadzonego postępowania i w efekcie pracy operacyjnej policjanci nie tylko ustalili dane personalne osób podejrzewanych o te przestępstwa, ich aktualne miejsce przebywania i ukrywania „fantów” ale także to, że skradzione narzędzia trafiały do lombardów. Dzięki temu w ciągu ostatnich kilku tygodni odzyskali większą część zrabowanego mienia.

Kobieta i mężczyzna usłyszeli już zarzuty. Za te przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym grozi im teraz odpowiednio do 5 i do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci pracujący nad tą sprawą zapowiadają już kolejne zatrzymania.

rsz.