Areszt za kradzież z włamaniem do domu - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Areszt za kradzież z włamaniem do domu

Data publikacji 06.02.2018

Na wniosek policjantów z Ursynowa oraz tamtejszej prokuratury sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 31-letniego Roberta D. Mężczyzna był poszukiwany przez ursynowskich policjantów w związku z włamaniem do domu skąd skradziono sejf z gotówką. Za to przestępstwo 31-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Robert D. wpadł podczas kontroli drogowej kiedy jego kolega prowadząc vw golfa przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 50km/h. Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że jeden z pasażerów jest poszukiwany z wzwiażku z przestępstwem, do którego doszło na Ursynowie 7 października 2016 roku.

To wtedy doszło do włamania do domu jednorodzinnego, z którego ukradziono sejf z polską i zagraniczną walutą o łącznej wartości 8000 złotych.

O współudział w tym przestępstwie podejrzany jest właśnie 31-latek. Robert D. na wniosek policjantów z Ursynowa oraz tamtejszej prokuratury decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

rsz.