Aktualności

Kolejne areszty za udzielanie, posiadanie i obrót znaczną ilością substancji psychotropowych

Data publikacji 05.02.2018

Policjanci z Wilanowa zatrzymali dwie osoby podejrzane między innymi o posiadanie i obrót znaczną ilością substancji psychotropowych. W sumie policjanci zabezpieczyli 49 tabletek extazy. Na wniosek śledczych sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 19-letniego obywatela Rosji i 26-letniego Pawła M. na okres 3 miesięcy. Za te przestępstwa grozi im teraz odpowiednio do 12 i do 3 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna policjantów z Wilanowa doprowadziła ich do mężczyzn podejrzanych o posiadanie substancji psychotropowych, posiadanie znacznej ilości takich substancji oraz wprowadzania ich do obrotu. Z ustaleń kryminalnych wynikało że, 19-letni obywatel Rosji uczestniczy w obrocie substancjami psychotropowymi na terenie Wilanowa, posiada ich znaczne ilości oraz udziela ich innym osobomnatomiast jego kolega 26-letni Paweł M. ma posiadać przy sobie zabronione prawem substancje.

Policjanci ustalili nie tylko dane personalne obu mężczyzny ale także miejsce w którym mogą przebywać. Kiedy nadszedł odpowiedni czas wilanowscy kryminalni obydwie osoby.

Ich ustalenia potwierdziły się. Policjanci zabezpieczyli w sumie 49 tabletek extazy, które stały się dowodem w prowadzonym śledztwie.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty i na wniosek śledczych decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące.

Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im teraz odpowiednio do 12 i do 3 lat pozbawienia wolności.

rsz.


 

  • Mężczyzna podejrzewany o przestępstwo narkotykowe
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów