Fałszywy policjant zatrzymany - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Fałszywy policjant zatrzymany

Data publikacji 02.01.2018

Policjanci z Mokotowa zatrzymali kolejnego już w ostatnim czasie mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Zmanipulowana przez przestępców kobieta w ciągu kilku dni w sumie przekazała przestępcom 150 000 złotych. 17-letni Kacper N. pełnił w tej strukturze rolę „odbieraka”. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie przez mokotowskich kryminalnych Kacpra N. to ciąg dalszy działań wymierzonych w osoby dokonujące oszustw metodą „na policjanta”. Dzięki pracy operacyjnej policjantów z mokotowskiego wydziału kryminalnego zatrzymany został kolejny już w ostatnim czasie mężczyzna podejrzany o takie właśnie przestępstwo.

W tej konkretnej sprawie kobieta straciła 150 000 złotych. Jak ustalili policjanci pokrzywdzona między 2, a 7 listopada tego roku będąc przekonana, ze bierze udział w policyjnej akcji wymierzonej w przestępców kilkakrotnie spotkała się z fałszywym policjantem.

Będąc przekonana, że w ten właśnie sposób uchroni swoje pieniądze zgodnie z instrukcją oszustów we wskazanych przez nich miejscach przekazała zatrzymanemu 17-latkowi wszystkie swoje oszczędności.

Kacper N. pełnił w przestępczej strukturze role „odbieraka”. Pozyskane pieniądze zaraz po oszustwie trafiły do zleceniodawców tego przestępstwa.

Zwerbowany 17-latek usłyszał już zarzut oszustwa za co może mu teraz grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

rsz.