Aktualności

Marihuana była w lodówce, a mefedron leżał na stole w kuchni

Data publikacji 04.12.2017

Mokotowscy kryminalni zatrzymali osobę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. W mieszkaniu Jana M. policjanci znaleźli między innymi marihuanę, mefedron i dwie wagi służące do porcjowania narkotyków. Za to przestępstwo 30-latkowi zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie 30-letniego Jan M. to efekt kilkutygodniowej pracy operacyjnej, trafnego rozpoznania w lokalnym środowisku przestępczym oraz dokładnie zaplanowanej i zrealizowanej akcji policjantów z mokotowskiego wydziału kryminalnego.

W dniu planowanego zatrzymania mężczyzny policjanci udali się pod ustalony wcześniej adres. Będąc już na klatce schodowej zauważyli kobietę wychodzącą z mieszkania 30-latka. Policjanci będąc przekonani, że w mieszkaniu są narkotyki weszli do lokalu wraz ze wspominaną wcześniej kobietą.

W mieszkaniu czuć było charakterystyczną woń marihuany. Policjanci po sprawdzeniu pomieszczeń w lodówce w kuchni znaleźli słoik, a w nim 61 gramów marihuany. Poza tym w foliowym woreczku leżącym na blacie stołu policjanci znaleźli 9 gramów mefedronu.

Policjanci znaleźli także dwa telefony, notes oraz tzw dilerki czyli foliowe woreczki z zapięciem strunowym oraz 320 złotych mogące pochodzić z przestępstwa.

Jan M. był kompletnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy i nie stawiał oporu podczas zatrzymania.

Mokotowska prokuratura prowadząca śledztwo w tej sprawie postawiła już mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo 30-latkowi może teraz grozić nawet 10 lat pozbawiania wolności.

rsz.