Narkotyki ukrył w słoiku - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Narkotyki ukrył w słoiku

Data publikacji 01.12.2017

Mokotowscy kryminalni zatrzymali osobę podejrzaną o handel środkami odurzającymi. W mieszkaniu Norberta K. policjanci znaleźli marihuanę, dwie wagi służące do porcjowania narkotyków oraz pieniądze mogące pochodzić z przestępstwa. Za ten czyn 17-latkowi zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie 17-letniego Norberta K. to efekt pracy operacyjny oraz dokładnie zaplanowanej i zrealizowanej akcji policjantów z mokotowskiego wydziału kryminalnego.

W dniu zatrzymania mężczyzny policjanci podjęli obserwację klatki schodowej bloku, w którym mieszka 17-latek. Kiedy około godziny 15:40 z mieszkania Norberta K. wyszła kobieta kryminalni postanowili zatrzymać zarówno ją jak i mężczyznę. Karolina L. Miała przy sobie półtora grama marihuany. Kobieta usłyszała już zarzut posiadania środków odurzających.

17-latek był kompletnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy w swoim mieszkaniu i nie stawiał oporu podczas zatrzymania. W jednym z pokoi policjanci znaleźli ukrytą w słoiku marihuanę, 2 wagi służące do porcjowania narkotyków oraz 340 złotych mogące pochodzić z przestępstwa, które zostały przez funkcjonariuszy zabezpieczone na poczet przyszłej kary.

Mokotowska prokuratura prowadząca śledztwo w tej sprawie postawiła już mężczyźnie zarzut handlu narkotykami. Za to przestępstwo Norbertowi K. może teraz grozić nawet 10 lat pozbawiania wolności.


rsz.