Odpowie za włamania i kradzieże - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Odpowie za włamania i kradzieże

Data publikacji 01.12.2017

Policjanci z Mokotowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże i włamania do kontenerów i pomieszczeń gospodarczych. Do przestępstw doszło na terenie placów budowy. Łupem Jacka S. padły elektronarzędzia, agregaty prądotwórcze, sprzęt audio i przewody elektryczne. Za te czyny 46-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeń dochodziło od od stycznia tego roku na różnych palcach budowy w Warszawie. 46-latek włamywał się do kontenerów i innych pomieszczeń gdzie składowany był sprzęt budowlany. Mężczyzna po uszkodzeniu zabezpieczeń wchodził do pomieszczeń i zabierał z nich najbardziej wartościowe przedmioty, które później można było szybko i dobrze sprzedać.

Jego łupem padły dwa agregaty prądotwórcze, sprzęt audio, elektronarzędzia i przewody elektryczne. W sumie Jacek S. włamał się do 10 pomieszczeń, a suma strat wyniosła ponad 58 000 złotych. Po zgłoszeniu sprawy przez pokrzywdzonych ustaleniem sprawcy tych przestępstw i jego zatrzymaniem zajęli się policjanci z mokotowskeigo wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. To oni zatrzymali Jacka S. pomiomo tego, że chcąc uniknąć kary 46-latek często zmieniał miejsce pobytu.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Za to co zrobił kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

rsz