Aktualności

Odwiedziliśmy przedszkolaków w ramach akcji „ Z borsukiem bezpieczniej”

Data publikacji 30.11.2017

Policjantki z mokotowskiego zespołu prewencji kryminalnej w ramach programu „ Z Borsukiem Bezpieczniej” tym razem odwiedziły dzieci z Przedszkola przy ulicy Abramowskiego 4. Tematem spotkania z maluchami było ich szeroko pojęte bezpieczeństwo w tym kontakt z nieznajomym.

To już kolejne spotkanie mokotowskich policjantów z dziećmi w ramach programu „ Z Borsukiem Bezpieczniej ”. Tym razem gościliśmy w Przedszkolu przy ulicy Abramowskiego. W spotkaniu uczestniczyło około 50 dzieci.

Tematem pogadanki przeplatanej zabawą i humorem były bezpieczna droga z rodzicami i opiekunami do i z przedszkola oraz kontakt z nieznajomym. Policjanci tłumaczyli najmłodszym jak zachować się przechodząc przez ulicę i jak unikać sytuacji, które mogą zagrozić ich zdrowiu, a nawet życiu.

Kolejnym tematem spotkania był kontakt z nieznajomym. Również w tym zakresie policjanci uświadamiali dzieciom zagrożenia czyhające na nich ze strony osób, które mogą chcieć zrobić im krzywdę.

Biorąc pod uwagę zainteresowanie dzieci taką właśnie formą zajęć spotkania z najmłodszymi z pewnością będą kontynuowane.  

rsz

  • Spotkanie z przedszkolakami
  • Spotkanie z przedszkolakami
  • Spotkanie z przedszkolakami