Podejrzany o kradzieże zatrzymany - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Podejrzany o kradzieże zatrzymany

Data publikacji 29.11.2017

Mokotowscy policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież telewizora, komputera, elektronarzędzi i echosondy o łącznej wartości ponad 16 000 złotych. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy prowadzących tę sprawę Józef J. okradł swojego pracodawcę ponieważ ten nie rozliczył się z nim za wykonane usługi. Za to przestępstwo 26-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeń doszło w krótkich odstępach czasu w listopadzie tego roku. Z terenów budowy, na których pracował Józef J. zginął telewizor, komputer, elektronarzędzia i echosonda. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na ponad 16 000 złotych.

Pierwsze podejrzenia padły na jednego z pracowników. Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w jednej z podwarszawskich miejscowości zatrzymali Józefa J., który przyznał się do kradzieży jednego z przedmiotów.

26-latek stwierdził, że ukradł poziomicę ponieważ jego pracodawca nie wypłacił mu wszystkich należnych pieniędzy. Mężczyzna wstawił sprzęt do lombardu i dostał za niego 300 złotych.

Policjanci postawili Józefowi J. Zarzut kradzieży za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

rsz.