Uczniowie ukradli psa klientce sklepu - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Uczniowie ukradli psa klientce sklepu

Data publikacji 22.11.2017

Ursynowscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież psa rasy beagle sprzed jednego z supermarketów. Szczeniaka idąc na zakupy przywiązała do poręczy jego właścicielka. W poszukiwaniu psa i osób, które go ukradły nagrania z kamer monitoringu doprowadziły funkcjonariuszy do uczniów jednej ze szkół. Mikołaj K. i Weronika L. Usłyszeli już zarzuty kradzieży za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Właścicielka beagla przywiązała go smyczą do poręczy i weszła na zakupy. Kiedy po kilkunastu minutach wyszła ze sklepu po szczeniaku nie było już śladu. Zrozpaczona kobieta zaczęła wypytywać pracowników ochrony czy nie widzieli, co się stało z jej pupilem.

Po przejrzeniu nagrań z kamer monitoringu oraz rozmowie ze świadkiem tego zdarzenia okazało się, że psa ukradło dwoje uczniów pobliskiej szkoły średniej. Na filmie widać jak para odwiązuje szczeniaka i szybkim krokiem oddala się w kierunku stacji metra.

Policjanci zatrzymali 20-latków w ich mieszkaniu, a pies wrócił do swojej właścicielki. Za kradzież Weronice L. i Mikołajowi K. może teraz grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

rsz.

 

  • Osoby podejrzane o kradzież
  • Osoby podejrzane o kradzież