Odpowie za włamania i kradzieże - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Odpowie za włamania i kradzieże

Data publikacji 09.11.2017

Mokotowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania i kradzieże. Do przestępstw doszło na przestrzeni września i października tego roku. Piotr S. wynosił z piwnic wszystko to, co przedstawiało jakąkolwiek wartość i co później można było łatwo sprzedać. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Za te przestępstwa 31-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawiania wolności.

W związku ze zgłoszeniami dotyczącymi kradzieży i włamań do piwnic policjanci ze mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu podjęli czynności operacyjne zmierzające do ustalenia kto stoi za tymi przestępstwami.

Analiza zebranych informacji procesowych i poza procesowych jak również właściwe rozpoznanie w lokalnym środowisku doprowadziły ich do Piotr S.

Mężczyzna został zatrzymany. Jak ustalili policjanci prowadzący tę sprawę 31-latek włamał się w sumie do czterech piwnic w tym do dwóch w budynku w którym mieszkał.

Piotr S. zrywał skoble wraz z kłódkami i kradł z piwnic to wszystko co później mógł szybko sprzedać na jednym z bazarów lub też przypadkowym klientom.

Jego łupem padły opony, plecak, walizka, kule ortopedyczne, rower, odkurzacz, a nawet piłkarzyki które po popełnionym przestępstwie zaniósł do swojego mieszkania.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

rsz.