Woń marihuany czuć było już od progu drzwi - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Woń marihuany czuć było już od progu drzwi

Data publikacji 08.11.2017

Mokotowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Policjanci w mieszkaniu Rafała D. znaleźli marihuanę, wagę elektroniczną i tzw. dilerki. Zatrzymanie 26-latka to efekt pracy operacyjnej i precyzyjnie zaplanowanych działań. Za to przestępstwo mężczyźnie może teraz grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od ustaleń operacyjnych poczynionych przez policjantów z mokotowskiego wydziału kryminalnego. To na ich podstawie policjanci wiedzieli gdzie dokładnie mieszka wytypowany przez nich mężczyzna.

Kryminalni podejrzewali, że 26-latek ma w mieszkaniu środki odurzające, którymi może handlować. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Już kiedy stanęli przed drzwiami mieszkania Rafała D. poczuli woń charakterystyczną dla marihuany.

Po wejściu do lokalu w jednym z pokoi funkcjonariusze znaleźli wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków, woreczki foliowe z zapięciem strunowym tzw. dilerki oraz 10 gramów suszu roślinnego. Kryminalni na poczet przyszłej kary zabezpieczyli także 280 złotych mogące pochodzić z przestępstwa.

Rafał D. został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

rsz.

foto arch.