Aktualności

Areszty za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 24.10.2017

Policjanci z mokotowskiego wydziału kryminalnego zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Policjanci zorganizowali zasadzkę, w którą wpadli 27-letni Marek D. i jego rówieśnik Paweł B. Kryminalni zabezpieczyli w sumie ponad 2 kilogramy marihuany, amfetaminy i haszyszu oraz wagę służącą do ich porcjowania. Na wniosek śledczych sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące.

Mokotowscy kryminalni dzięki wytężonej pracy operacyjnej „namierzyli” osoby podejrzewane o przestępstwa narkotykowe oraz miejsca, w których są przechowywane środki odurzające. Starannie przygotowana zasadzka przyniosła zamierzony efekt. Policjanci na ulicy Madalińskiego zatrzymali renault twingo i znajdujące się w nim osoby.

Kolejnym krokiem było przeszukanie mieszkań obu zatrzymanych mężczyzn. W mieszkaniu 27-letniego Pawła B. kryminalni znaleźli torbę foliową, plastikowy pojemnik oraz kartonowe pudełko w których ukryte było 216 gramów marihuany, 876 gramów amfetaminy jak również 937 gramów haszyszu.

Ponad to w mieszkaniu Pawła B. policjanci znaleźli 2 wagi elektroniczne służące do porcjowania narkotyków oraz tzw. dilerki.

W tym samym czasie pozostali policjanci przeszukali mieszkanie 27-letniego Marka D. Zabezpieczyli w nim plastikowy pojemnik z 79 gramami marihuany oraz woreczek foliowy i kulę oklejoną taśmą z 202 gramami amfetaminy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a prokuratura rejonowa Warszawa Mokotów prowadząca śledztwo w tej sprawie postawiła im zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Mokotowska prokuratura zwróciła się także do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt wobec zatrzymanych.

Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

rsz.

  • Mężczyzna podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków
  • Mężczyzna podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
Ładowanie odtwarzacza...