Opowiedzą za włamania i kradzieże - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Opowiedzą za włamania i kradzieże

Data publikacji 13.10.2017

Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o kradzieże i włamania do domów oraz mieszkań oraz usiłowanie dokonania takich przestępstw. Ich łupem padało wszystko to co później można było łatwo sprzedać. 37-letni Mariusz K. i 45-letni Mariusz K. usłyszeli już zarzuty. Za te przestępstwa grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn Mariusz K. jest podejrzany o 2 usiłowania kradzieży z włamaniem, jedną kradzież oraz jedno włamanie. Łupem 37-latka padła biżuteria, zegarek i gotówka w kwocie 530 złotych.

Mężczyzna kradł wykorzystując nadarzającą się okazję kiedy właściciele lokali celowo bądź też przez roztargnienie nie zamykali drzwi okien balkonowych. Wtedy wchodził do mieszkań i domów plądrując pomieszczenia w poszukiwaniu pieniędzy i wartościowych przedmiotów.

Włamywał się natomiast wywarzając drzwi balkonowe, okna w piwnicy albo nawiercając zamki w drzwiach.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn 45-letni Mariusz K. jest podejrzany o usiłowanie kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego działając wspólnie i w porozumieniu z 37-latkiem, który zabrał go „na robotę”. Sprawców spłoszył jednak czujny sąsiad.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty za które kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

rsz.

  • Mężczyzna podejrzany o przestępstwa
  • Mężczyzna podejrzany o przestępstwo