Aktualności

Dzielnicowy Bliżej Nas – Spotkanie z Seniorami

Data publikacji 12.10.2017

Mokotowscy dzielnicowi oraz policjantki z mokotowskiego zespołu prewencji kryminalnej kolejny już raz spotkali się z seniorami. I tym razem motywem przewodnim pogadanki w ramach akcji „Dzielnicowy bliżej nas” były oszustwa metodą „ na policjanta” oraz bezpieczeństwo w życiu codziennym. Jak ustrzec się zagrożeń i nie paść ofiarą przestępstwa o tym wszystkim można było się dowiedzieć podczas rozmowy z naszymi funkcjonariuszami.

Spotkania mokotowskich policjantów z osobami starszymi to już tradycja. Tym razem Mokotowscy dzielnicowi i funkcjonariuszki z zespołu prewencji kryminalnej rozmawiały z seniorami z Klubu Seniora przy ulicy Podchorążych 39.

Podczas prelekcji omówiono wszystkie zagrożenia wynikajace z oszust metodą „na policjanta”, dzielnicowi rozdali uzcestnikom spotakania ulotki poświęcone takim przestępstwom oraz numery telefonów, na które należy dzonić kiedy doszłoby do oszustwa.

Policjanci tłumaczyli zebranym na spotkaniu osobom jak działają przestępcy dokonujący oszustw, jakich metod używają, aby zmanipulować swoje ofiary, a w efekcie wyłudzić od nich często oszczędności całego życia.

Policjanci tłuamczyli także seniorom co robić i jak postępować aby ustrzec się tego typu przestępstw.

rsz.

  • Spotkanie profilaktyczne z seniorami
  • Spotkanie profilaktyczne z seniorami
  • Spotkanie profilaktyczne z seniorami