Podejrzany o rozbój zatrzymany - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Podejrzany o rozbój zatrzymany

Data publikacji 12.10.2017

Mokotowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że został napadnięty przez 20-latka, który go zaatakował, pobił, a następnie zabrał mu telefon komórkowy. Za to przestępstwo Maciejowi P. grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło około godziny 20:00 w pobliżu stacji metra. Jak wynika z relacji napadniętego mężczyzny po odprowadzeniu kolegi wracał do domu. Idąc chodnikiem zauważył siedzącego na murku młodego chłopaka. Po chwili osoba ta ruszyła za pokrzywdzonym i nagle bez jakiegokolwiek powodu kilkakrotnie uderzyła go pięścią w tył głowy.

Pokrzywdzony upadł na chodnik, a napastnik zaczął go kopać po całym ciele. 20-latek zabrał pokrzywdzonemu telefon i uciekł, a świadkowie zdarzenia powiadomili policję oraz pogotowie ratunkowe.

Dzięki wnikliwej analizie zebranych informacji oraz pracy operacyjnej policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu ustalili dane personalne i zatrzymali osobę podejrzewaną o to przestępstwo.

Maciej P. usłyszał zarzut rozboju i został objęty policyjnym dozorem. Za ten czyn 20-latkowi może teraz grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

rsz.