Aktualności

Krzew konopi indyjskiej rósł w doniczce na balkonie

Data publikacji 09.10.2017

Policjanci z Mokotowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W mieszkaniu Łukasza G. policjanci znaleźli marihuanę oraz krzew konopi indyjskiej. Za to przestępstwo 41-latkowi może teraz grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponad 2 gramy suszu marihuany oraz doniczkę z krzewem konopi indyjskiej, to wszystko znaleźli w mieszkaniu Łukasza G. policjanci z mokotowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego wezwani na interwencję do jednego z mieszkań przy ulicy Rakowieckiej.

Marihuana schowana była w jednym z pokoi w plastikowym pojemniku, a doniczka z krzewem konopi stała na balkonie. Jak twierdzi mężczyzna roślinę uprawiał od 6 miesięcy na własny użytek. Ponad to na stole w kuchni leżały bibułki służące do robiebia skrętów czyli tzw. jointów.

Problemy 41-latka zaczęły się jednak wcześniej kiedy to pokrzywdzony zgłosił policji, że został uderzony i wyrzucony z mieszkania przez kolegę po tym jak doszło między nimi do sprzeczki kiedy razem pili alkohol. Agresorem miał być właśnie Łukasz G.

Funkcjonariusze zatrzymali 41-latka i postawili mu zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo mężczyźnie zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może teraz grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 rsz.