Areszt za rozbój - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Areszt za rozbój

Data publikacji 06.10.2017

Policjanci z Mokotowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Jak wynika z relacji pokrzywdzonej 29-letni obywatel Gruzji zaatakował ją nad ranem kiedy wracała do domu. Mężczyzna przewrócił kobietę na posadzkę, wyrwał torebkę i uciekł. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło nad ranem kiedy kobieta wracała do domu. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że od pewnego momentu śledził ją nieznany jej mężczyzna. Napastnik zaatakował 28-latkę w klatce schodowej tuż przed wejściem do windy.

29-latek chwycił kobietę za nogi, przewrócił na posadzkę i zaczął ciągnąć za pasek od torebki. Nikt nie zareagował na wołania 28-latki o pomoc kiedy walczyła z napastnikiem. Po krótkiej szarpaninie mężczyzna wyrwał torebkę i uciekł wsiadając do srebrnego vw golfa zaparkowanego nieopodal.

Na skutek napadu pokrzywdzona straciła 3000 złotych w gotówce oraz dokumenty i telefon. Kobieta zgłosiła sprawę na policję, a wyjaśnieniem tego co się stało i ustaleniem danych personalnych osoby podejrzewanej o ten czyn zajęli się policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu.

To oni dzięki zakrojonym na szeroką skalę działaniom operacyjnym już następnego dnia po zdarzeniu zatrzymali 29-latka, podejrzewanego o to przestępstwo.

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego prokuratura rejonowa Warszawa Mokotów postawiła obywatelowi Gruzji zarzut rozboju za co może mu teraz grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

rsz.