Aktualności

Kolejny fałszywy policjant zatrzymany i aresztowany

Data publikacji 03.10.2017

Policjanci z Mokotowa zatrzymali kolejnego już w ostatnich dniach mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą „na policjanta”. To ciąg dalszy sprawy, o której pisaliśmy 11 września. Zmanipulowani przez przestępców pokrzywdzeni przekazywali gotówkę w swoich mieszkaniach, po wyjściu z banku, wrzucali do kosza na śmieci lub pozostawiali w umówionych miejscach. W sumie pokrzywdzeni stracili w ten sposób ponad 172000 złotych. 19-letni Sebastian Z. był w tej strukturze „odbierakiem” ale jak ustalili policjanci zdarzało mu się także werbować osoby do oszustw. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany. Za te przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie przez mokotowskich kryminalnych Sebastiana Z. to ciąg dalszy sprawy, o której pisaliśmy 11 września. Policjanci z mokotowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 6 osób podejrzanych o oszustwa metodą „na policjanta”. Wśród nich było 5 osób nieletnich i 17-latek. Wszyscy zostali zwerbowani przez Dominika K., 19-latka o pseudonimie „mamba”.

Dzięki pracy operacyjnej policjantów z mokotowskiego wydziału kryminalnego zatrzymana została kolejna osoba z tej grupy Sebastian Z. który pełnił rolę „odbieraka”.

Jak ustalili policjanci 19-latek w ostatnich miesiącach wraz z zatrzymanymi już wcześniej osobami brał udział w kilku oszustwach, w których pokrzywdzeni stracili w sumie ponad 172000 złotych.

Sebastian Z. usłyszał zarzuty oszustwa i na wniosek policjantów decyzją sądu został tymczasowym aresztowany na 3 miesiące.

rsz.