Aktualności

To, co skradła sprzedawała na lokalnych bazarkach

Data publikacji 18.09.2017

Policjanci z Mokotowa zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzieże przedmiotów i kosmetyków do higieny osobistej. Paulina J. naraziła znaną sieć sklepów kosmetycznych na stratę ponad 2100 złotych. To co ukradła 22-latka sprzedawała na lokalnych bazarkach przypadkowym nabywcom. Za te przestępstwa kobiecie może teraz grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeń doszło w lipcu i w sierpniu tego roku w kilku sklepach tej samej sieci sprzedającej między innymi akcesoria i kosmetyki do higieny osobistej. Jak ustalili policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, którzy „namierzyli” i zatrzymali Paulinę J. 22-latka dopuściła się 5 takich czynów na sumę ponad 2100 złotych.

Kobieta wychodziła ze sklepów z pominięciem kas zabierając z półek szczoteczki do zębów, wymienne końcówki do nich oraz pasty, które później sprzedawała po „okazyjnych” cenach na lokalnych bazarkach przypadkowym nabywcom.

Paulina J. przyznała się do zarzutach jej czynów. Jej zeznania potwierdziły także nagrania ze sklepowych kamer monitoringu. Za kradzież kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

rsz.