To co kradli chowali do kieszeni - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

To co kradli chowali do kieszeni

Data publikacji 11.09.2017

Policjanci z Mokotowa w jednym z centrum handlowych zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzież działając wspólnie i w porozumieniu. 36-letnia Katarzyna R. i jej rówieśnik Grzegorz P. zostali przyłapani na kradzieży kosmetyków i sztucznej biżuterii na kwotę ponad 600 złotych. Parze za to co zrobiła grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Mokotowa udali się do jednego z centrów handlowych, gdzie doszło do kradzieży sklepowej. Jak wynikało z relacji pracowników ochrony zauważyli oni na ekranach monitoringu osoby które były im znane z wcześniejszych tego typu przestępstw.

Policjanci przystąpili do interwencji. Przy 36-letnim Grzegorzu P. w kieszeniach spodni znaleźli sztuczną biżuterię w postaci kolczyków i bransoletek. W zaistniałej sytuacji kobieta dobrowolnie wydała skradzione przed chwilą kosmetyki.

Straty przez pokrzywdzone sklepy zostały oszacowane na ponad 600 złotych. Para usłyszała już zarzut kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

rsz.