To było oszustwo na ponad 102 000 złotych - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

To było oszustwo na ponad 102 000 złotych

Data publikacji 11.09.2017

Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. Jak ustalili funkcjonariusze prowadzący to postępowanie 51-letni Grzegorz J. doprowadził firmę do niekorzystnego rozporządzania mieniem na kwotę ponad 102 000 złotych z tytułu umowy faktoringu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z mokotowskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą otrzymali informację o przestępstwie dotyczącym oszustwa polegającego na wprowadzeniu w błąd przedstawicieli jednej z firm faktora, co do istnienia wierzytelności wskazujących na konieczność wpłaty na ustalony rachunek bankowy zaliczek z tytułu umowy faktoringu pomiędzy dwoma firmami.

Sprawa dotyczyła w sumie 5 faktur na łączną sumę 102 000 złotych. Czynem tym 51-letni Grzegorz J. wyrządził szkodę o wartości ponad 102 000 złotych. Do przestępstwa miało dojść w drugiej połowie lutego roku. Policjanci z Mokotowa zatrzymali mężczyznę i postawili mu zarzut oszustwa. Funkcjonariusze na poczet przyszłej kary zabezpieczyli od mężczyzny blisko 4000 złotych. Za ten czyn Grzegorzowi J. Grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

rsz.


 


 


 


 

  • Mężczyzna podejrzany o oszustwo
  • Mężczyzna podejrzany o oszustwo