Okradli piwnice oraz mieszkanie - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Okradli piwnice oraz mieszkanie

Data publikacji 08.09.2017

Policjanci z Wilanowa zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o włamania i kradzieże z piwnic oraz o kradzież mieszkaniową. Policjanci odzyskali także część skradzionych przedmiotów. 23-latek i jego 25-letni kompan kradli wszystko to co przedstawiało jakąkolwiek wartość i co można było później szybko sprzedać. Łączna suma strat została przez pokrzywdzonych oszacowana na ponad 20 000 złotych. Zatrzymanym mężczyznom grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili wilanowscy policjanci do przestępstw doszło w okresie od lipca do sierpnia tego roku. Zatrzymani obywatele Ukrainy podejrzewani są o włamania do pięciu piwnic skąd skradli między innymi sprzęt narciarski, turystyczny, meble, sprzęt fotograficzny, elektroniczny, komputerowy oraz odzież.

Sprawcy przecinali kłódki, skoble, niszczylli i wyłamywali zamki. Mężczyźni mają także na swoim koncie kradzież mieszkaniową. Osoby te okradły mieszkanie starszego mężczyzny, którym opiekował się 25-latek zabierając stamtąd między innymi zabytkowe monety. Obywatele Ukrainy zostali zatrzyamani w miejscu swojej pracy i w mieszkaniu. Byli kompletnie zaskoczeni widokiem policjantów.

Wilanowscy policjanci odzyskali stare monety skradzione z mieszkania oraz inne zrabowane przedmioty, które trafiły do antykwariatu, lombardu albo znajdowały się w mieszkaniu jednego z mężczyzn.

Zatrzymani usłyszeli już zarzut kradzieży i kradzieży z włamaniem za co zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.


rsz.

  • Odzyskane przez policjantów przedmioty