Aktualności

Z tzw. bezpiecznej koperty „zniknęło” ponad 20 000 złotych

Data publikacji 07.09.2017

Mokotowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież w jednym z supermarketów. Jak wynika z relacji osoby zawiadamiającej 29-letni Marcina H. mógł dokonać kradzieży pieniędzy w kwocie ponad 20 000 złotych z tak zwanej bezpiecznej koperty wykorzystując dostęp do specjalnie wydzielonego pomieszczenia. Zatrzymanemu mężczyźnie za to przestępstwo grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia miało dojść pod koniec sierpnia tego roku w jednym z supermarketów. Z relacji osoby która zawiadomiła policję o zaistniałym przestępstwie wynika że jeden z pracowników wykorzystując zajmowane stanowisko i dostęp do wydzielonego pomieszczenia ukradł z tak zwanej bezpiecznej koperty ponad 20 000 złotych z utargu, które najpierw miało trafić do specjalnej wrzutki, a późiej za pośrednictwem konwojentów do banku i zasilić konto firmy.

Sprawa wyszła na jaw kiedy okazało się ze bank nie zaksięgował na koncie sklepu tej właśnie sumy. Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali Marcina H. 29-latek na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego usłyszał zarzut kradzieży, do którego się nie przyznał. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

rsz.