Odpowiedzą nie tyko za oszustwa - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Odpowiedzą nie tyko za oszustwa

Data publikacji 06.09.2017

Mokotowscy policjanci zatrzymali dwie kobiety podejrzane o oszustwa, sfałszowanie i przedłożenie podrobionych dokumentów w celu uzyskania kredytu oraz kart i limitów kredytowych. 26-letnia Karolina L. i 53-letnia Natalia L. mogły w ten sposób narazić bank na stratę ponad 175 000 złotych i możliwość utraty kolejnych 55 000 złotych. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Ustalenia procesowe oraz praca operacyjna policjantów z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą doprowadziły do zatrzymania 26-letniej Karoliny L. i 53-letniej Natalii L.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów prowadzących tę sprawę „mózgiem” i pomysłodawcą tego procederu mogła być 53-latka, która w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przedkładała prawdopodobnie w bankach fałszywe dokumenty o zatrudnieniu i zarobkach uzyskując w ten sposób między innymi kredyty gotówkowe. Wiele wskazuje na to że Natalia L. mogła przekazywać identyczne dokumenty w tym samym celu Karolinie L., którą zatrudniła w swojej firmie.

W wyniku tych przestępstw w krótkich odstępach czasu w okresie od marca 2015 roku do marca 2016 jeden z banków został narażony na stratę ponad 175 000 złotych i możliwość utraty kolejnych 55 000 złotych.

53-letnia Natalia L. usłyszała już zarzut oszustwa oraz sfałszowania dokumentów i posłużenia się nimi jako autentycznymi. Za to przestępstwo kobiecie grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. 26-letnia Karolina odpowie za oszustwo i posłużenie się fałszywymi dokumentami jako autentycznymi. Jej również grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

rsz.

  • Kobieta podejrzana o przestępstwa
  • Kobieta podejrzana o przestępstwo