Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownik sklepu podkradał i sprzedawał firmowe akcesoria elektroniczne

Data publikacji 11.08.2017

Mokotowscy policjanci z zespołu operacyjno-rozpoznawczego wydziału ds. z przestępczością przeciwko mieniu ustalili i zatrzymali pracownika jednego z autoryzowanych sklepów z markowymi akcesoriami do telefonów i notebooków, który przypłaszczył sobie i sprzedał sprzęt wart ponad 27.000,00 zł na szkodę sklepu. W ręce policjantów wpadł też paser kupujący towar po zaniżonych cenach. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara do 5 lat więzienia. Część odzyskanych przez policjantów akcesoriów wróciło do właściciela.

Kiedy właściciel salonu z markowym sprzętem i akcesoriami elektronicznymi składał zawiadomienie o kradzież sprzętu nie przypuszczał, że może za tym stać jego 22 – letni pracownik.

Przemysław M. wszedł w kontakt z 33 – letnim Adamem M., któremu sprzedawał po atrakcyjnych cenach akcesoria do telefonów i notebooków. Tłumaczył, że jako pracownik sklepu ma spore zniżki dlatego towar jest taki tani. Odbiorca wystawiał zakupione rzeczy na aukcjach internetowych i interes się kręcił.

Operacyjni pracujący nad sprawą zauważyli, że kradziony towar jest przedmiotem aukcji internetowych. Wiedzieli, gdzie i kiedy 33 – latek będzie przekazywał klientowi jedną z wylicytowanych rzeczy. Kiedy pojechali na miejsce zastali tam kobietę, która posiadała przy sobie przedmiot pochodzący z wymienionego sklepu. Kobieta tłumaczyła, że jej 33 – letni partner zajmujący się aukcjami internetowymi obecnie leży w szpitalu i prosił ją o pomoc w tej sprawie.

Funkcjonariusze w obecności 24 – latki przeszukali mieszkanie mężczyzny, w którym zabezpieczyli 20 sztuk poszukiwanych akcesoriów. Następnie ustalili, że 33 – latek kupował sprzęt po okazyjnych cenach od pracownika salonu w jednym z mokotowskich domów handlowych.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali Przemysława M. Mężczyzna usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia za co może mu grozić kara do 5 lat więzienia. Natomiast 33 – latkowi policjanci przedstawili zarzuty nabycia przedmiotów znacznej wartości pochodzących z przestępstwa za co również grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

rk

  • policjant wykonuje czynności z podejrzanym o przywłaszczenie
  • zabezpieczone przez policjantów akcesoria