ARESZT I DOZÓR ZA ROZBÓJ Z MŁOTKIEM W TLE - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

ARESZT I DOZÓR ZA ROZBÓJ Z MŁOTKIEM W TLE

Data publikacji 04.08.2017

Szybka i dynamiczna akcja ursynowskich mundurowych doprowadziła do zatrzymania Marka W. lat 37 oraz Laury W. lat 35 podejrzanych o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na terenie sklepu osiedlowego. Usłyszeli już zarzuty. Sąd zadecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny. Kobieta została oddana pod policyjny dozór. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Patrolowcy z ursynowskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na terenie sklepu osiedlowego. Mundurowi ustalili, że w przeciągu kilku minut  Marek W. kilkakrotnie wchodził do placówki handlowej i wynosił alkohol oraz artykuły spożywcze. Zastraszył sprzedawczynie, że nie może nikogo informować o całym zajściu. Podczas trzeciej wizyty wszedł do klepu z młotkiem, którym groził pracownicy.

Na ostatnie "darmowe" zakupy zatrzymany przyszedł z Laurą W. Para weszła za ladę z alkoholami i wybierała najdroższe trunki oraz artykuły tytoniowe, cały czas grożąc kasjerce użyciem młotka ciesielskiego o długosci ponad 25 cm. Przerażona kobieta bała się poinformować policję o zdarzeniu. Zgłoszenia dokonał przypadkowy klient placówki.

W kilka minut po otrzymaniu interwencji wraz z rysopisem sprawców mundurowi byli już na miejscu. Na terenie osiedla w pobliżu sklepu dokonali zatrzymania nietrzeźwych sprawców rozboju. Marek W. i Laura W. noc spędzili w policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. Straty sklepu wycenione zostały na kwote ponad 500zł.  Sąd zastosował wobec meżczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, natomiast wobec kobiety dozór policyjny.

 

MB.