Ustalili sprawcę kradzieży markowej odzieży - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Ustalili sprawcę kradzieży markowej odzieży

Policjanci z mokotowskiego wydziału kryminalnego ustalili podejrzanego o kradzież markowej odzieży zaistniałej na początku lipca br. w jednej z warszawskich galerii handlowych. Dariusz G. zanany funkcjonariuszom z wcześniejszych przestępstw usłyszał zarzuty kradzieży t-shirtów o wartości około 3000 zł w warunkach recydywy. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu po otrzymaniu informacji o kradzieży markowej odzieży w jednej z galerii handlowej natychmiast zajęli się sprawą.

W trakcie czynności ustalili, że może za tym stać 41-latek, znany im z wcześniejszych kradzieży sklepowy oraz włamań.

Dalsze postępowanie tylko potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. Zatrzymany mężczyzna początkowo nie przyznawał się do przestępstwa. Jednak w świetle zebranych dowodów potwierdził, że z jednego ze sklepów na terenie centrum handlowego wyniósł 6 markowych t-hishirtów. Nie wiedział natomiast, że są one tyle warte. Towar sprzedał przypadkowo napotkanym osobom a pieniądze przeznaczył na alkohol.

Teraz za swój czyn odpowie przed sądem, który zdecyduje o jego dalszym losie. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat więzienia, jednak z uwagi, że dopuścił się tego w warunkach recydywy może ona wzrosnąć jeszcze o połowę.

 

rk