Aktualności

3 miesiące aresztu dla obywatela Iranu za dewastację

Data publikacji 11.07.2017

Mokotowscy policjanci w kilkanaście minut ustalili i zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie ramy okiennej i wybicia szyby w jednym z jezuickich ośrodków pomocy społecznej 37 – letni obywatel Iranu zatrzymał się przed budynkiem a następnie, bez powodu zaczął kopać nogą w okno, powodując szkody w wysokości ponad 2000 zł. Na wniosek policjantów oraz prokuratora mokotowski sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt.

Kilka minut po zgłoszeniu policjanci pojechali do jednego z jezuickich ośrodków pomocy społecznej, gdzie ustalili, że wysoki mężczyzna w wieku około 40 lat o śniadej cerze dokonał wybicia szyby i uszkodzenia ramy okiennej.

Jak się okazało 37 – latek nawet się nie oddalił z miejsca, tylko stał przy zniszczonym przez siebie oknie. Funkcjonariusze zatrzymali go w policyjnym areszcie. Nie posiadał przy sobie żądnych dokumentów. Przy pomocy tłumacza funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada obywatelstwo irańskie. Policjanci przeprowadzili oględziny dokonanych uszkodzeń i przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonych. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia.

W związku z tym, iż istniało uzasadnione podrzenie, że wymieniony może utrudniać prowadzone postępowanie, mokotowski sąd na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Może mu grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

rk