Aktualności

Proponował policjantowi 500 zł. Trafił do aresztu

Nawet 8 lat pozbawienia wolności może grozić 25 – latkowi za usiłowanie wręczenia funkcjonariuszowi z Wilanowa 500 zł. Mężczyzna wyprzedził najpierw radiowóz policyjny na podwójnej linii ciągłej. Chwilę później podczas kontroli drogowej okazało się, że ma przy sobie marihuanę. W dodatku za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował policjantom gotówkę, mówiąc, że mu się spieszy, a na koniec trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj w nocy na ul. Vogla na warszawskim Wilanowie 25 – latek jadący volkswagenem postanowił wyprzedzić radiowóz policyjny w miejscu nie dozwolonym. Kiedy wilanowscy mundurowi stwierdzili, że kierowca golfa popełnił wykroczenie zatrzymali go do kontroli drogowej.

Michał K. od razu zaznaczył, że się bardzo spieszy.

W czasie wykonywania czynności wywiadowcy zauważyli, że na tylnym siedzeniu pojazdu leży woreczek strunowy z suszem przypominającym marihuanę. Kontrolowany mężczyzna powiedział, że to marihuana, którą znalazł i ma na własny użytek ale żeby nie było sprawy zaproponował policjantom przyjęcie korzyści w kwocie 500 zł. Funkcjonariusze poinformowali kierowcę volkswagena, że popełnia właśnie przestępstwo. 25 – latek utrzymywał jednak, że nie ma czasu na procedury dlatego też ponowił swoją propozycję.

W związku z tym mundurowi zatrzymali go w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania przekupstwa funkcjonariusza podczas wykonywania czynności słuzbowych oraz posiadania narkotyków za co może mu grozić kara nawet 8 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje mokotowski sąd.

 

rk