Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piknik dla przedszkolaków w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data publikacji 08.06.2017

Obejrzenie policyjnego radiowozu, przymierzenie czapki, zobaczenie kajdanek oraz zabawy i konkursy dotyczące bezpieczeństwa były głównymi atrakcjami na stoisku policyjnym zorganizowanym w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” podczas pikniku rodzinnego w Przedszkolu nr 244 "Niegocińskie Skrzaty" przy ul. Niegocińskiej 9 w Warszawie. Podczas zabawy policjantki z zespołu prewencji kryminalnej mokotowskiej Policji rozmawiały z dziećmi na temat zasad bezpiecznego zachowania w przedszkolu w domu oraz na drodze.

Udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym dla „Niegocińskich skrzatów” był kolejnym działaniem policyjnych profilaktyków z mokotowskiej komendy Policji w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Przy stoisku policyjnym, przy którym stał również radiowóz, nie zabrakło zabaw, konkursów i rozmów o bezpieczeństwie. Dzieci miały okazję wsiąść do policyjnego, oznakowanego auta, usłyszeć sygnały dźwiękowe, zobaczyć kajdanki, przymierzyć czapkę i zrobić sobie zdjęcie z mundurowymi.

Podczas spotkania najmłodszym wyjaśniono, na czym polega bezpieczeństwo oraz jakie zasady powinny być spełnione, aby nie narazić się na zagrożenie osób nieznajomych zarówno w relacjach osobistych jak i kontaktach za pośrednictwem Internetu. Policjantki przypomniały uczestnikom pikniku o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły, o tym jak ważną rolę dla pieszego pełnią elementy odblaskowe, kiedy można przejść bezpiecznie przez jezdnie, którą stroną ulicy należy iść kiedy nie ma chodnika oraz o tym, że nie wolno bawić się w pobliżu ulicy i przez nią przebiegać.

Podczas spotkania najmłodsi dowiedzieli się także w jakich przypadkach należy dzwonić na nr alarmowy 997 i 112.

ea/rk

  • Piknik "Kręci mnie bezpieczeństwo"
  • Piknik "Kręci mnie bezpieczeństwo"
  • Piknik "Kręci mnie bezpieczeństwo"
  • Piknik "Kręci mnie bezpieczeństwo"