W dzień był kucharzem w nocy kradł rowery - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

W dzień był kucharzem w nocy kradł rowery

Policjanci z wydziału d/w z przestępczością przeciwko mieniu ustalili i zatrzymali 29 – letniego mężczyznę podejrzanego o dwa włamania i kradzieże rowerów wartych 1500 zł. Kamil C. przyznał się do przestępstwa tłumacząc się, że na co dzień pracuje jako kucharz, a do piwnic włamał się bo był pijany. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

W marcu i kwietniu br. mokotowscy policjanci przyjęli zawiadomienia o włamaniach do piwnic i kradzieżach dwóch rowerów wartych 1500 zł. Najpierw powiązali te dwa zdarzenia, a następnie stwierdzili, że musiała tego dokonać jedna osoba. Operacyjnie ustalili kim jest sprawca i zapukali do drzwi jego mieszkania. Kamil C. był tak pewny, że nikt nie wpadnie na jego trop, że nawet nie miał zamiaru się ukrywać. Był bardzo zaskoczony wizytą funkcjonariuszy.

Podczas zatrzymania potwierdził, że włamał się do piwnic i ukradł rowery, które później sprzedał przypadkowym osobom, ale zrobił to tylko dlatego, że był pijany. Na co dzień utrzymuje się z pracy jako kucharz.

Teraz 29-latek odpowie przed sądem. Może mu grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

rk