Aktualności

Wypożyczali piorące odkurzacze i sprzedawali jako swoje

Dwaj znajomi wpadli na pomysł zarobkowania na sprzedaży wypożyczonego sprzętu. Na swoje własne dowody osobiste pobierali na wynajem odkurzacze piorące, warte kilka tysięcy złotych i chwilę później wystawiali je na sprzedaż, na aukcjach internetowych za zdecydowanie niższą cenę. Ich proceder nie mógł trwać długo. Mokotowscy policjanci dowiedzieli się, że Cezary K. i Marcin Z. ukrywają się na terenie Piaseczna. Obu zatrzymali. Mężczyźni przyznali się do przestępstw. Może im grozić im kara do 5 lat

Mokotowscy policjanci z wydziału d/w z przestępczością przeciwko mieniu dowiedzieli się, że 21 letni Marcin Z. i o dwa lata starszy Cezary K. zrobili sobie źródło dochodu ze sprzedaży na aukcjach internetowych cudzego sprzętu. Pracując nad sprawą kryminalni ustalili, że obaj mężczyźni odwiedzali warszawskie firmy świadczące usługi wypożyczania odkurzaczy piorących i na własne dowody osobiste pobierali sprzęt wart kilka tysięcy złotych.  

Następnie w internecie umieszczali oferty sprzedaży wypożyczonego sprzętu za okazyjne ceny, od 1000 do 1500 zł. za sztukę. Takim sposobem od stycznia do maja br.  udało im się sprzedać 3 urządzenia.

Funkcjonariusze ustalili, że obaj mężczyźni mogą przebywać na terenie Piaseczna pod Warszawą. Pierwszego dnia zatrzymali 21 – latka i odzyskali jeden z odkurzaczy. Marcin Z. trafił do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia dołączył do niego 23 letni wspólnik.

Obaj mężczyźni, nie karani w przeszłości, przyznali się do przestępstw przywłaszczenia i złożyli wyjaśnienia, potwierdzając, że było to ich chwilowe źródło dochodu. Prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne. Teraz w zależności od sądu może im grozić kara nawet do 5 lat więzienia.

 

rk.

  • zatrzymany Cezary K.
  • zatrzymany Marcin Z.
  • odzyskany odkurzacz
  • odzyskany odkurzacz