Co zrobić kiedy napastnik wtargnie do szkoły? - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Co zrobić kiedy napastnik wtargnie do szkoły?

O zasadach postępowania w przypadku wtargnięcia napastnika do placówki oświatowej z kadrą pedagogiczną Szkoły Podstawowej nr 319 w Warszawie rozmawiała mł.asp. Marta Bejer z zespołu prewencji kryminalnej mokotowskiej Policji. Podczas spotkania poruszono podstawowe kwestie związane z ewakuacją szkoły oraz wyemitowano filmy pt. „Wtargnięcie napastnika na teren szkoły” oraz „Ewakuacja szkoły”.

Wczoraj policjantka spotkała się z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 319 w Warszawie przy ul. Związku Walki Młodych 10, żeby omówić bardzo ważne kwestie związane z zachowaniem się podczas nagłego ataku napastników w szkole. Podczas prelekcji wykorzystano film pt. „Wtargnięcie napastnika na teren szkoły” zawierający wskazówki dla pracowników szkół oraz zasady alarmowania o zdarzeniu, powstały przy współudziale m.st. Warszawy oraz Komendy Stołecznej Policji oraz film pt. „Ewakuacja szkoły”.

Omówione zostały ogólne zasady organizacji i funkcjonowania systemów alarmowych, zadania dyrektora i obowiązki nauczycieli w sytuacji realnego zagrożenia, a także procedurę dotyczącą powiadamiania służb ratunkowych i sposób, w jaki powinny zachować się osoby przebywające w placówce oświatowej, gdy dojdzie do ataku.

Założenia z filmów oraz programu szkoleń w tym zakresie zostały uwzględnione w „Narodowym Programie Antyterrorystycznym na lata 2015 – 2019”.

 

rk

  • Co zrobić kiedy napastnik wtargnie do szkoły
  • Co zrobić kiedy napastnik wtargnie do szkoły
  • Co zrobić kiedy napastnik wtargnie do szkoły