Kolejny areszt za kradzieże samochodów - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Kolejny areszt za kradzieże samochodów

Dzięki pracy operacyjnej policjantów z wydziału kryminalnego do aresztu trafił 32 letni Paweł P. To kolejny zatrzymany w sprawie kradzieży samochodów na terenie warszawskiego Mokotowa. Jako pierwszy z tej grupy, w ubiegłym miesiącu został tymczasowo aresztowany 39 – letni Daniel D. Wymieniony wpadł w ręce policjantów podczas kradzieży osobowego hyundaia. Teraz najbliższe 5 lat może spędzić w więzieniu.

Mokotowscy kryminalni od jakiegoś czasu obserwowali mężczyzn, którzy zajmowali się kradzieżami pojazdów. Działania funkcjonariuszy doprowadziły do wcześniejszego zatrzymania Daniela D. 39 – latek wpadł w ręce policjantów w ubiegłym miesiącu, podczas kradzieży samochodu. Na ich wniosek sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt. Policjanci wiedzieli, że nie działał on sam.

Podczas czynności operacyjnych funkcjonariusze ustalili, gdzie jego wspólnicy mogą się ukrywać. W wyniku dynamicznie przeprowadzonej akcji na terenie powiatu garwolińskiego policjanci zatrzymali 32 – letniego Pawła P. oraz o 2 lata starszego Andrzeja B. Obaj trafili do policyjnych cel.

Na wniosek funkcjonariuszy i prokuratora mokotowski sąd zastosował wobec Pawła P. 2 miesięczny areszt. Za przestępstwo kradzieży samochodowej grozi mu kara do 5 lat więzienia. Dodatkowe 3 lata za kratkami może spędzić za stosowanie gróźb wobec policjantów. 

Andrzej B. został objęty dozorem policyjnym za próbę najechania na policjanta samochodem podczas zatrzymania. Za to może mu grozić do 10 lat więzienia.

 

rk.