Aktualności

Narkotyki dopalacze… Czyli wyniszczam się od środka

Mokotowscy policjanci z zespołu prewencji kryminalnej rozmawiali ze studentami Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie o tym, że narkotyki i dopalacze wyrządzają ogromne i nieodwracalne szkody z organizmie człowieka, a prócz tego osoba która posiada, udziela lub rozprowadza środki psychoaktywne ponosi odpowiedzialność karną. Wśród słuchaczy znaleźli się również zagraniczni studenci.

Z badań przeprowadzanych na przełomie ostatnich lat m.in. przez CBOS wynika, że zażywanie narkotyków jest najbardziej popularne w środowisku uczniów i studentów w wieku 18-24 lat. Osoby z tej samej grupy wiekowej deklarowały również  jednorazowe zażycie narkotyków. Dlatego też w ramach współpracy zespołu prewencji kryminalnej  mokotowskiej Policji z Michałem Jasińskim będącym Pełnomocnikiem Rektora ds. Bezpieczeństwa Akademii Finansów i Biznesu Vistula, zorganizowane zostało spotkanie ze studentami, jako grupą najbardziej podatną na tego rodzaju zagrożenia.

Podczas prelekcji wykorzystano prezentację pod tytułem „Narkotyki dopalacze… Czyli wyniszczam się od środka”. mł. asp. Marta Bejer poruszała kwestie nie tylko odpowiedzialności karnej za posiadanie, udzielanie lub rozprowadzanie środków psychoaktywnych ale mówiła także o nieodwracalnych dla organizmu skutkach zażywania narkotyków czy dopalaczy. Ich wpływu na rozwój, szczególnie młodego człowieka, na jego stan zdrowia, myślenia i zachowania się.

Wśród studentów były osoby, które nie porozumiewają się w języku polskim się, dlatego też treść spotkania była tłumaczona na język angielski przez Michała Jasińskiego z AFiB Vistula. Pod spotkaniu był również czas na dyskusję i zadawanie pytań.

rk

  • Narkotyki dopalacze… Czyli wyniszczam się od środka
  • Narkotyki dopalacze… Czyli wyniszczam się od środka
  • Narkotyki dopalacze… Czyli wyniszczam się od środka
  • Narkotyki dopalacze… Czyli wyniszczam się od środka