Aktualności

Chciał wyłudzić kredyt na fałszywe umowę o pracę

Policjanci z wydziału przestępczości gospodarczej zatrzymali 38 – latka, który chciał wyłudzić 800 zł posługując się fałszywą umową o pracę. Szybko się okazało, że Robert P. już dawno nie jest zatrudniony w firmie, którą wskazuje. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna dodatkowo jest poszukiwany przez Sąd w Świnoujściu do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwo. Za usiłowanie oszustwa może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

Kiedy Robert P. poszedł do jednej z firm udzielającej szybkich pożyczek szybko się okazało, że posługuje się fałszywą umową o pracę.  Z dokumentu wynikało, że jest zatrudniony jako bosman we wrocławskiej spółce.  Pracownik udzielający kredytu sprawdził, że to nie prawda i wezwał mokotowskich policjantów. Kryminalni potwierdzili wstępne ustalenia zawiadamiającego, a dodatkowo ustalili, że Robert P. jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świnoujściu do odbycia 118 dni pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym.

38 – latek usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa, za które może mu grozić kara nawet 8 lat więzienia a następnie trafił do zakładu karnego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

 

rk