Areszt za kradzież na „administratora” - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Areszt za kradzież na „administratora”

Data publikacji 12.04.2017

Dwie kobiety karane w przyszłości za kradzież wpadły na pomysł wzbogacenia metodą na administratora. Odwiedziły mieszkanie pokrzywdzonej podając się za pracownicę spółdzielni mieszkaniowej badające przydatność wody do picia. Pod tym pretekstem ukradły 2000 zł. Dzięki pracy operacyjnej na trop sprawczyń wpadli policjanci z mokotowskiego wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu. Zatrzymali kobiety i przedstawili im zarzuty. Za kradzież grozi im kara do 5 lat więzienia.

W połowie marca br. roku do drzwi jednego z mieszkań na Mokotowie zapukały dwie kobiety. Podawały się za pracownice spółdzielni mieszkaniowej. Powiedziały, że muszą skontrolować przydatność wody w związku z pojawiającymi się w rurach robakami. Zaskoczona tym właścicielka mieszkania zgodnie z poleceniami oszustek odkręcała wodę w kranie, żeby sprawdzić, czy wszystko funkcjonuje bez zarzutu. Gdy jedna z kobiet stała przy pokrzywdzonej, druga w tym czasie przeszukała pokój. Pokrzywdzona dopiero po kilku godzinach zorientowała się, że skradziono jej 2000 zł. Natychmiast o wszystkim powiadomiła policjantów.

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ustalili, że w sprawę kradzieży zamieszane mogą być 20 i 26-latka. Dodatkowo podczas zatrzymania przy starszej z kobiet policjanci znaleźli ponad pół grama marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone, a obie zatrzymane trafiły do policyjnych cel.

Kobiety usłyszały zarzuty kradzieży, za co grozi im kara  do 5 lat więzienia. Prócz tego 26-latka odpowie za posiadanie narkotyków. Na wniosek policjantów i prokuratora mokotowski sąd zastosował wobec obu zatrzymanych areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy.


rk