Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni gimnazjaliści uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z mokotowskimi funkcjunariuszami

Data publikacji 16.03.2017

Zajęcia profilaktyczne prowadzone przez mokotowskich funkcjonariuszy cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży uczęszczających do placówek oświatowo - wychowawczych na terenie dzielnicy. Wczoraj policjantka zespołu prewencji kryminalnej mł.asp. Marta Bejer wraz z dzielnicowym mł.asp. Bartoszem Kubel rozmawiali z gimnazjalistami na temat odpowiedzialności prawnej.

Zajęcia profilaktyczne w placówkach oswiatowych na terenie Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Bardzo często specjaliści do spraw prewencji kryminalnej spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przybliżyć im bezpieczne zachowania. Takie zajęcia odbywają się z inicjatywy własnej mundurowych, jak również w zwiazku z zaproszeniami ze strony szkół.

Wczoraj mł.asp. Marta Bejer i mł.asp. Bartosz Kubel rozmawiali z mokotowskimi gimnazjalistami. Podczas zajęć omówione zostały takie tematy jak odpowiedzialność prawna osób nieletnich. Poruszone zostały również zagadnienia związane z różnego rodzaju "używkami" czy cyberprzemoca. Podczas zajęć zaprezentowane zostały filmy edukacyjne m.inn. "Dopalacze. Narkotyki", "Domówka", "W sieci".

Młodzież zadawała wiele pytań, a policjanci odpowiadali na każde z nich w wyczerpujący sposób. Uśmiechy i wdzięczność młodzieży były wystarczającym podziekowaniem dla funkcjonariuszy. Utwierdzili się oni w przekonaniu, że ich praca została doceniona, a przekazane przez nich informacje i ostrzeżenia mogą zapobiec jakiejś tragedii.

 

mb. 

  • Policjnt prowadzi prelekcję
  • Policjant podczas zajęć z młodzieżą