Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się, aby ukraść alkohol. Teraz są w areszcie.

Policjanci wydziału wywiadowczo patrolowego ursynowskiego komisariatu dokonali zatrzymania 3 mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do pomieszczenia należącego do lokalu gastronomicznego znajdującego się na terenie dzielnicy. Patryk R. lat 29, Krzysztof N lat. 31 oraz Robert N. lat 42 usłyszeli zarzuty. Sąd postanowił zastosować wobec nich areszt na okres 3 miesięcy. Za ten czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Każdego dnia funkcjonariusze załóg patrolowych dbają o bezpieczeństwo mieszkańców dzielnicy. Ich czujność i zaangażowanie w służbie doprowadziło do zatrzymania 3 mężczyzn w związku z podejrzeniem kradzieży z włamaniem do pomieszczenia lokalu gastronomicznego.

Podczas nocnego patrolu zainteresowanie mundurowych wzbudziło dwóch meżczyzn niosących wspólnie dużą torbę. Jak się okazało, ich przeczucie oraz policyjny instynkt i tym razem nie zawiódł. Podczas legitymowania i kontroli przenoszonego bagażu okazało się, że w środku znajdowało się aż dziewiętnaście butelek wina.

Funkcjonariusze otrzymali informację, że kilka minut wcześniej ten alkohol zniknął z pomieszczenia restauracji. Patryk R. oraz Krzysztof N. zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej celi. Od mężczyzn wyczuwalna była woń alkoholu. Badania alkomatem wykazały, że każdy z nich miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.

Podczas dalszych czynności patrolowcy ustalili, że w przestępczym procederze brał udział jeszcze jeden meżczyzna, którego tożsamość została niezwłocznie ustalona.  Szybko zatrzymany został również Robert N. i trafił na ursynowski komisariat.

Wszyscy trzej meżczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Sąd postanowił zastosować wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesiecy.

Za to przestępstwo może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

mb.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego