Najpierw się włamał, teraz jest w areszcie - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw się włamał, teraz jest w areszcie

Mokotowscy patrolowcy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do kiosku znajdującego się na terenie dzielnicy. Zarzuty w tej sprawie usłyszał już Dariusz G., lat 40. Mężczyzna wpadł w trakcie pakowania skradzionego towaru do torby. Postanowieniem Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa został zastosowany wobec niego tymczasowy areszt na okres miesiąca.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego mokotowskiej komendy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców dzielnicy. Podczas nocnej służby otrzymali informację o włamaniu do punktu handlowego znajdującego się na terenie dzielnicy. Niezwłocznie udali się na miejsce. Podczas kontroli pawilonów zauważyli wybitą szybę w kiosku. W środku zastali ubranego na czarno mężczyznę z częściowo przysłoniętą twarzą. W ręku trzymał torbę, do której pakował "łupy".

Policjanci zatrzymali mężczyznę, którym się okazał Dariusz G. 40-latek usiłował ukraść m.in. papierosy, zdrapki totalizatora sportowego i pieniądze. Na kwotę ponad 13 000zł. wyceniono wartość towarów, które dzięki interwencji funkcjonariuszy nie zostały skradzione.

Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia mu zarzutu za włamanie, do którego się przyznał. Postanowieniem Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa został tymczasowo aresztowany na okres miesiąca.

Teraz może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

mb.

  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym
  • Policjant prowadzi zatrzymanego