Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zajęcia edukacyjne w mokotowskiej Szkole Podstawowej

Data publikacji 06.03.2017

Mokotowskie policjantki zajmujące się zagadnieniami prewencji kryminalnej odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej. Podczas zajęć przypominały dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mówiły jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych, które mogą uchronić przed niebezpieczeństwem, szczególnie wieczorową porą. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców dzielnicy.

Przez cały rok policjanci z mokotowskiej komendy otrzymują zaproszenia z wielu placówek oświatowo-wychowawczych na spotkania z wychowankami, aby uczyć zasad bezpieczeństwa. Edukacja i profilaktyka bezpiecznych zachowań nie ma barier wiekowych, funkcjonariusze odwiedzający najmłodszych w przedszkolach i w klasach wczesnoszkolnych chętnie wplatają elementy zabawy aby w najbardziej przystępny sposób przypominać o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, na wypadek zagubienia opiekunów, spotkania z nieznajomą osobą lub agresywnym zwierzęciem.

Podczas zajęć mł.asp. Marta Bejer i podinsp. Monika Florczuk odpowiadały na zadawane przez dzieci pytania. Zaprezentowały także umundurowanie funkcjonariuszy. Zwieńczeniem zajęć było wspólne oglądanie filmu profilaktycznego pn. "Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji". Jest to 10-minutowy paradokument, w którym twórcy poruszają kwestie związane z poszanowaniem cudzej wiary, pochodzenia, wyglądu, obyczajów i klasy społecznej. Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców mokotowa.

Tego typu zajęcia edukacyjno - profilaktyczne, zaplanowane są w najbliższym czasie na terenie mokotowskich, ursynowskich i wilanowskich placówek przedszkolnych i szkolnych. 

 

mb.

  • Wizyta policjantek w Szkole Podstawowej
  • Wizyta policjantek w Szkole Podstawowej