Areszt za znęcanie się nad konkubiną - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie się nad konkubiną

Data publikacji 27.02.2017

Policjanci wydziału wywiadowczo patrolowego dokonali zatrzymania mężczyzny w związku ze znęcaniem się nad konkubiną. Jak ustalili funkcjonariusze, 36-letni Rafał Ś. będąc pod wpływem alkoholu poniżał pokrzywdzoną, jak również naruszał jej nietykalność cielesną. Za znęcanie grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjanci mokotowskiej patrolówki dostali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy konkubent znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Niezwłocznie udali się na miejsce. Funkcjonariusze w mieszkaniu zastali Rafała Ś. lat 36. Jak wynikało z ustaleń policjantów, mężczyzna od dłuższego czasu był agresywny. Wielokrotnie wszczynał w domu awantury, obrażał kobietę, a nawet kierował wobec niej grożby pozbawienia życia. Zdarzało się też, że posuwał się do rękoczynów. Mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu agresora i przewieźli go do komendy.

Po przesłuchaniu mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztowania. Za znęcanie grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

mb.