Bezpieczna droga do szkoły - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 09.10.2015

Wrzesień to czas powrotu do szkoły. Policjantki z zespołu prewencji kryminalnej mokotowskiej Komendy od początku roku szkolnego uczestniczyły w licznych spotkaniach z dziećmi, aby przypomnieć im o zasadach bezpiecznej drogi do szkoły. Funkcjonariuszki gościły w dwudziestu placówkach oświatowo-wychowawczych.

Do niektórych z przedszkoli sierż.szt. Marta Bejer i asp.szt. Katarzyna Świątek zabrały ze sobą gościa specjalnego – Borsuka, maskotkę Komendy Stołecznej Policji.  Borsuk i policjantki chętnie opowiadały dzieciom o zawodzie policjanta, pokazywali również wyposażenie policjanta do codziennej służby. Takie spotkania odbyły się również w trzech szkołach podstawowym mieszczących się na terenie naszych dzielnic.

Kilka dni temu sierż.szt. Marta Bejer wraz z technikiem kryminalistyki uczestniczyli w festynie zorganizowanym w  przedszkolu nr. 352 przy ul. Teligi . Podczas festynu  na którego został zaproszony również Borsuk maluchy między innymi mogły zrobić odciski palców i oglądać walizkę, którą technik kryminalistyki wykorzystuje w swojej pracy. Największą radość sprawiała jednak możliwość przymierzenia policyjnej czapki. Zajęcia z udziałem funkcjonariuszek Policji będą kontynuowane przez cały rok szkolny.

 

mb