Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mokotowskie policjantki z sukcesami sportowymi

Data publikacji 23.09.2015

Trzy policjantki, w tym dwie z KRP II i jedna z KP Ursynów reprezentowały drużyny kobiece Komendy Głównej Policji podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Policjantów i Policjantek o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Wszystkie stanęły na podium. sierż. Karolina Kotulka (7) zdobyła złoty medal, a sierż. sztab. Irena Michalak (11) i mł.asp. Lilia Grząska (17) wraz z II reprezentacją KGP zdobyły srebrny medal.

Odbywająca się w dniach 17 – 19 września 2015 r. rywalizacja piłkarska była kontynuacją ubiegłorocznego Turnieju. Organizatorzy imprezy – Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski i Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie – postanowili rozszerzyć jej formułę. Turniej przebiegł w dwóch kategoriach – męskiej i żeńskiej. Impreza wpisała się w okrągły jubileusz NSZZ Policjantów. W tych dniach bowiem olsztyńscy związkowcy obchodzili XXV-lecie swojej organizacji.

W kategorii męskiej do Turnieju zgłosiło się 10 drużyn – komend wojewódzkich Policji we Wrocławiu, w Gdańsku, Olsztynie, komend miejskich Policji w Olsztynie, Elblągu i Rybniku, Komendy Powiatowej Policji w Iławie, Straży Miejskiej w Olsztynie, Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie oraz ABW w Olsztynie - a w żeńskiej 6. Piłkarki reprezentowały dwie drużyny z Komendy Głównej Policji, dwie z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz po jednej z Sądu Okręgowego i Rejonowego w Olsztynie.

W obu drużynach żeńskich reprezentujących Komendę Główną Policji wystąpiły piłkarki z mokotowskiej komendy. Sierż. sztab. Irena Michalak, która kiedyś zawodowo grała w piłkę nożną wraz z mł. asp. Lilią Grząska z KP Ursynów znalazły się na drugim miejscu na podium po przeprowadzonych rozgrywkach. Policjantka z wydziału wywiadowczo-patrolowego KRP II sierż. Karolina Kotulka grała w drużynie KGP, która zajęła 1. miejsce.