Mokotowscy dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Mokotowscy dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego

Data publikacji 14.10.2021

Dzielnicowi w ramach obchodu rejonu służbowego zatrzymali 29-latka, który unikał zapłacenia 500 zł grzywny za wykroczenie, którego dopuścił się w 2019 roku. W związku z tym Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa zamienił jego grzywnę na 10 dni aresztu. Po otrzymaniu sądowego nakazu policjanci ustalili, gdzie przebywa obwiniony. Mężczyzna został formalnie zatrzymany, a następnie zwolniony po opłaceniu grzywny.

Wobec poszukiwanego mężczyzny sąd wydał orzeczenie i uznał go za winnego popełnionego wykroczenia w 2019 roku naruszającego przepisy kodeksu wykroczeń. Mężczyzna został skazany na grzywnę w wysokości 500 zł. Nie spieszył się jednak, żeby ją opłacić. Wobec powyższego sąd postanowił zamienić ją na 10 dni aresztu. Kilka dni przed zatrzymaniem dzielnicowi otrzymali nakaz jego zatrzymania.
W wyniku szeregu działań operacyjnych dzielnicowi ustalili, że poszukiwany przebywa w jednym z mieszkań na warszawskim Mokotowie. Pojechali pod wskazany adres i powiadomili go o przyczynach zatrzymania. W trakcie realizowania czynności powiedział dzielnicowym, że posiada pieniądze i opłaci grzywnę. Funkcjonariusze umożliwili mu wpłatę pieniędzy na konto wskazane przez sąd. Po sporządzeniu właściwej dokumentacji został zwolniony do domu.

podkom. Robert Koniuszy